EN

 • EN

 • icon

  UA

 • EN

 • icon

  UA

EN

 • EN

 • icon

  UA

 • EN

 • icon

  UA

Ментальне здоровʼя, спорт під час війни та міжнародний досвід: як минула конференція

Ментальне здоровʼя, спорт під час війни та міжнародний досвід: як минула конференція

Щорічна конференція "Інновації тіловиховання 4.0. Складові здоровʼя України" у 2023 році зібрала 28 провідних фахівців з України, Кіпру, Норвегії, Данії, аби мотивувати вчителів фізичної культури, поділитись досвідом у світі інновацій, фізичного виховання та спорту і ментального здоровʼя. А географія учасників конференції вражає своєю різноманітністю і охоплюює 12 країн.

Організатор – благодійний фонд Катерини Білоруської та головний партнер цьогорічної конференції – громадська організація "Обʼєднані спортом" створили платформу для обміну досвідом та співпраці між фахівцями, щоб разом знаходити найкращі рішення, аби покращити наше майбутнє.

Про що ж говорили на заході, найцікавіші практики та виклики для вчителів фізичної культури – читайте у цьому матеріалі від United by Sport. 

Також ви можете переглянути конференцію у записі на YouTube-каналі

Освіта та спорт – на часі. Фахівці пояснили, чому

Конференція інновації тіловиховання 4.0 має особливе значення, оскільки вже другий рік не найпростіший для нашої країни, ми боремося за нашу незалежність. Війна також впливає на освітню сферу та спорт. Ми зіштовхнулися із низкою викликів. Організатори хотіли ще раз пролити світло на важливість спорту, фізичного виховання та освіти. Тож цьогорічний захід пройшов під цим гаслом – освіта та спорт на ЧАСІ.

Так, експерти мали можливість обговорити, які зміни нас очікують та як вони вплинули на фізичне та ментальне здоровʼя дітей, рухову активність та загалом здоровʼя нації. А також як ми можемо спільно будувати краще та здорове майбутнє.

На конференції відбулося 5 панельних дискусій:

 1. Фізична активність – базова потреба 
 2. Сучасна школа як важливий компонент здоров'я
 3. Фізична культура на межі психіки та тіла
 4. Просування фізичного виховання та спорту через соцмережі та ЗМІ
 5. Проєкти для здоров'я нації: бізнес та благодійність 

Відтак, учасники отримали відповіді на такі питання: Як підтримати здоровʼя українців та які його складові? Які інновації та нові підходи з’явилися у вчителів фізичної культури? Як воєнний стан вплинув на фізичну культуру? І ще багато інших.

Конференція

Конференція "Інновації тіловиховання 4.0" у цифрах (Фото UBS)

Як батькам та вчителям сформувати потребу у фізичній активності та покращити ментальне здоровʼя

Під час першого блоку Надія Матвєєва – телеведуча каналу СТБ та коуч – розповіла, про те, що формування фізичної активності як базової потреби відбувається через:

 1. звичку, набуту з дитинства або у дорослому віці; 
 2. переконання, або зміну переконання;
 3. вимушену зміну способу життя через необхідність.

"Формування потреби у фізичній активності – послідовний процес зміни мислення на рівні особистості, родини, суспільства", – наголосила Матвєєва.

Згодом фітнес-експерт  Ксенія Літвінова – розповіла про те, які прості кроки та зміни зможуть покращити ментальне здоровʼя.

Географія спікерів конференції (Фото UBS)

Географія спікерів конференції (Фото UBS)

Андрій Ребрина – директор Державної установи "Всеукраїнський центр фізичного здоровʼя населення "Спорт для всіх" – пояснив, як фізична активність сприяє поліпшенню здоров'я, збільшує енергію та покращує настрій. 

"Завдяки фізичній активності зменшується ризик розвитку хвороб серця, діабету та інших хронічних захворювань. Залученість до фізичної активності має велике значення для здоров'я і розвитку дітей, молоді та дорослих. Створення мотивації та підтримки з боку родини, шкіл, та суспільства загалом є важливим завданням, яке сприяє активному та здоровому способу життя",
– пояснив Ребрина.

Він додав, що ключ до мотивації та залученості дітей, молоді та їхніх батьків до фізичної активності – це створення позитивного досвіду та сприяння формуванню звички. Фізична активність повинна бути частиною життя, що допоможе бути здоровими та активними.

Хто взяв участь у конференції (Фото UBS)

Хто взяв участь у конференції (Фото UBS)

І це лише початок 1 блоку конференції. Далі – ще більше думок, порад та інновацій у сфері фізичного виховання та спорту. Про міжнародний досвід, інклюзивні підходи, особистий бренд вчителя – поговоримо у наступних матеріалах фонду. Не пропустіть! 

Організатори конференції – що треба знати

Громадська організація “Обʼєднані спортом” – мета якої популяризувати здоровий спосіб життя українців через доступ до безбарʼєрної привабливої спортивної інфраструктури, сімейного дозвілля та фізичної активності як дітей, так і дорослих. Відтак сприяти фізичній активності та спорту для всіх верств населення, попри фізичні здібності або матеріальні можливості.

Благодійний фонд Катерини Білоруської працює у напрямку забезпечення здорового і повноцінного розвитку дітей власне через збільшення їхньої залученості до спорту, фізичної активності та інноваційної освіти. Особливу увагу фонд приділяє дітям з інвалідністю та дітям у складних життєвих обставинах. За час роботи фонду допомогу отримали понад 82 тисячі дітей та батьків.

Як минула попередня конференція "Інновації тіловиховання 3.0" 

 1. Вона проходила у 2022 році. Понад 3 000 фахівців з усього світу обмінялись знаннями для розвитку фізичного виховання і спорту.

 2. Шість годин обговорення пріоритетних питань, 21 спікер, серед яких представники міжнародних організацій, Міністерства освіти й науки України, професійні тренери, заслужені вчителі України, переможці конкурсу вчителів-новаторів, міжнародні експерти та спортсмени.

 3. Понад 5000 переглядів заради однієї мети — обʼєднати активних вчителів, тренерів, представників спорту, батьків та опікунів, спортивне ком’юніті для відстежування трендів та знаходження нових рішень у фізичному вихованні дітей.

Зараз немає сумніву, що конференція "Інновації тіловиховання 4.0" принесла багато корисних знань та надихнула на нові досягнення.