EN

  • EN

  • icon

    UA

  • EN

  • icon

    UA

EN

  • EN

  • icon

    UA

  • EN

  • icon

    UA

Презентація гайду

Презентація гайду "Спорт та сталий розвиток" успішно завершилась: підсумки та інсайти

🔗 Як спорт може змінити світ на краще?

18 грудня відбулася онлайн-презентація гайду "Спорт та сталий розвиток" — першого такого освітнього проєкту в Україні, який через призму спорту пояснив принципи сталого розвитку. Ми показали, як спортивна сфера сприяє соціальним, екологічним та економічним змінам. А також, як спорт може бути інструментом для досягнення Цілей сталого розвитку ООН.

Подію організували ГО United by Sport у співпраці з Національним олімпійським комітетом України та Інститутом модернізації змісту освіти.

Наша мета — надати практичні інструменти для впровадження принципів сталого розвитку у вашу діяльність. А також привернути увагу молоді до важливості збереження планети, адже спорт допомагає звертати увагу на важливі соціальні проблеми та стає інструментом позитивних змін у світі.Ми переконані, що після цієї презентації ви отримаєте нові ідеї, натхнення та корисний ресурс — гайд, який ми надішлемо після завершення події.

Власне гайд “Спорт та сталий розвиток” – освітній проєкт, створений спеціально для спортивної спільноти, освітян та підлітків. 

"Ми віримо, що спорт — це більше, ніж фізична активність. У цьому ми переконались у наших програмах та проєктах. Це спосіб змінювати суспільство, звертати увагу на глобальні виклики й разом шукати рішення", – наголосила президентка United by Sport Анжела Фокіна та модераторка заходу. 

🎤 Спікери та теми події:

Зі вступним словом виступив Вадим Гутцайт, президент Національного олімпійського комітету України. 

Наступна частина презентації була присвячена глобальним аспектам сталого спорту та практичним кейсам. Першою виступила Марина Гриценко, авторка гайду, експертка та консультантка зі сталого розвитку, яка розповіла про цей унікальний ресурс та його значення. Марина має 13 років професійного досвіду в галузі КСВ, комунікацій та сталого розвитку. Вона розвивала ці напрямки в компаніях, працюючи у банківській сфері, FMCG, ресторанному бізнесі, медіа та IT в Східній Європі та Італії. З 2019 року перевела фокус діяльності з корпоративної соціальної відповідальності на сталий розвиток.

Наступний спікер — Фабріціо Д’Анджело, представник Міжнародного олімпійського комітету. Фабріціо – професіонал з більш ніж 10-річним досвідом роботи у сфері сталого розвитку. Раніше він працював у кількох міжнародних організаціях, таких як ФАО та Європейський Союз, в команді з управління навколишнім середовищем. Наразі Фабріціо працює в МОК на посаді менеджера зі сталого розвитку, працюючи зі своєю командою над реалізацією стратегії сталого розвитку МОК, зменшенням вуглецевого сліду МОК та підтримкою олімпійського руху в боротьбі зі зміною клімату та його зусиль, спрямованих на створення більш сталого світу спорту.Давайте дізнаємося, як МОК інтегрує принципи сталого розвитку.

Далі Кріс Броадбент – засновник і головний виконавчий директор Planet Earth Games, британської благодійної організації, яка надихає людей до сталого способу життя через спорт і фізичну активність виступив із темою "Міжнародний досвід у сталому спорті: виклики та можливості". Кріс є дуже шанованим спортивним лідером і працював на керівних посадах на багатьох Олімпійських іграх, а також консультантом Всесвітньої та Європейської федерацій легкої атлетики.

Наступна спікерка — Галина Коломоєць, заступниця директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидатка педагогічних наук, старший дослідник, заслужена працівниця освіти України розпочала основний блок під назвою "Роль спорту у розвитку суспільства".

Долучився до презентації іПереходимо до основного блоку під назвою Роль спорту у розвитку суспільства.Олексій Дніпров, віце-президента НОК, президента Федерації бадмінтону та керівника комісії НОК із Сталого розвитку. 

Єлизавета Степанюк із Української асоціації футболу розповіла про важливість гендерної рівності як складової сталого розвитку. Пані Єлізавето.

Директорка Elina Svitolina Foundation Анна Поповченко поділилась реальними прикладами соціального впливу, створеного фондом Еліни Світоліної. 

Для завершення основної частини ми запросили Марину Литовченко, спортсменку, паралімпійську чемпіонку з настільного тенісу, амбасадорку United by Sport  яка також стала амбасадоркою гайду, та поділилась своїм досвідом та кейсами великого спорту та тему сталості. 

💡 Що ми дізналися:

  1. Як спорт сприяє досягненню Цілей сталого розвитку ООН.
  2. Реальні приклади інтеграції екологічних та соціальних практик у спорт.
  3. Роль молоді, тренерів і громад у побудові екологічно свідомого суспільства.

🌱 Основні інсайти:

  • Спорт — це потужний інструмент для вирішення екологічних і соціальних викликів.
  • Навіть мінімальні ресурси дозволяють впроваджувати сталі рішення, якщо є бажання змін.
  • Співпраця громад, спортивних і освітніх організацій є ключовою для позитивного впливу.

Учасники презентації уже отримали повний доступ до гайду. Вже зовсім скоро ми завантажимо його на наш сайт.

📌 Тим часом ви можете переглянути запис презентації, він доступний за посиланням нижче.

Дякуємо всім спікерам за професіоналізм, а учасникам — за активність і цікаві запитання. Ми впевнені: разом ми зможемо створити світ, де спорт є інструментом сталого розвитку!

Залишайтеся з нами для нових подій і проєктів! 💪🌍#СталийРозвиток #СпортЗмінюєСвіт #UnitedBySport