• EN

 • icon

  UA

 • EN

 • icon

  UA

 8 березня: Міжнародний день боротьби за права жінок та їхня роль у спорті

8 березня: Міжнародний день боротьби за права жінок та їхня роль у спорті

8 березня відзначається Міжнародний день боротьби за права жінок, який присвячений визнанню досягнень жінок у різних сферах життя, а також боротьбі за гендерну рівність. 

Це день бере свій початок з 19 століття, коли жінки почали організовувати протести та страйки, виступаючи за кращі умови праці та рівні права з чоловіками. 

Роль жінок у спорті

Жінки протягом століть ламають стереотипи та досягають значних успіхів у всіх сферах життя, зокрема у спорті. Вони здобувають перемоги на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, ставлять рекорди та надихають нове покоління дівчат.

 Їхні досягнення свідчать про те, що спорт не має гендерних обмежень. Жінки протягом багатьох років боролися за доступ до спортивних змагань, тренувань та визнання. Однак ця тема все ще потребує розголосу, руйнування міфів та стереотипів. До речі, про деякі з них ми розповідали у цьому матеріалі.

Програма "Дівчата та жінки у спорті" від ГО "Обʼєднані спортом":

ГО "Обʼєднані спортом" реалізує програму "Дівчата та жінки у спорті", яка має на меті забезпечити доступність та рівні можливості до спорту та фізичної активності для всіх, незалежно від статі, віку чи фінансових можливостей.

Програма фокусується на:

 • розвитку дівочого спорту;
 • гендерно-рівних підходах в різних видах спорту, зокрема футболу, які традиційно розглядаються як "нежіночі";
 • комунікаційній підтримці гендерно-рівних підходів;
 • позитивних прикладах та рольовій моделі наставників та спортсменок.

Мета програми – вплинути на розвиток гендерно-рівного, інклюзивного та безбарʼєрного спорту в країні, а також підвищити якість здоровʼя дівчат завдяки їхній інтеграції в спорт та фізичну активність.

Тож програма "Дівчата та жінки у спорті" є важливим кроком на шляху до гендерної рівності в Україні. А 8 березня – це не лише день привітань, а й день, коли ми маємо згадати та нагадати про важливість гендерної рівності у всіх сферах життя, зокрема у спорті та надихнути дівчат та жінок йти за своїми мріями, попри гендерні стереотипи.